Tutipäev – 9. kl. viimane koolikell

Neil oli au saabuda koolimajja hiljem kui tavaliselt ja kuidas saabuda – traditsiooniliselt MITTE koolibussiga, vaid ikka nii ebatavaliselt kui vähegi võimalik! Meie XX lennu üheksandikud olid leidnud ümberkaudsete sõiduriistade hulgast vist suurima ja saabusid hiigelveoauto kastis, millest vaid kaseladvad ja mõned üksikud veepüssi joad üle ääre ulatusid. Pasun oli sel autol kõva ja koolipere sai aegsasti õuele, et siis märgade särkidega jätkata.

Üllatuslikult hakkas keset seda veesõda suure tee pealt veel kõvemat tuututamist kostma ja üheksandike lemmikõpetaja tundi tuli uhkes rongis viis või kuus autotäit linnarahvast – õpetaja Rita Kadaja oma mitmekümne “aabitsaga” otse Jakobsoni Koolist! Midagi nad seal võimlas siis madistasid, nii et keegi märjemaks ei saanud, küll aga punapõselisemaks.

Enne sööki kogunesime kõik aktusele, mida vedas meie oma Leie 1. klass, kinkides ajalootolmused 4. ja 5. klassi õpikud kunagistele õppuritele tagasi, enne kui helises Leie Põhikooli laul ja viimane koolikell.

Rõõm või nukrus, nostalgia või vabanemistunne – kellel mis tunded südames, aga tühi kõht tunneb ju ka kella! Kõik see rahvas sööklasse, oma koka portsude jaole! Teadmisega, et kohe läheb saalihokiks, millele järgneb Tarkusekivi loputamine Võrtsjärves.

Kõlab süütult, aga juba see saalihoki üheksandike ja kaheksandike vahel kippus märuliks, kui tuli ikka laks! ja värav! ja laks! ja värav! ja ikka üheksandikele! Kahekümnes lend läks igatahes enneolematu skooriga ajalukku! Seebimullidušš auhinnaks ja kähku Tarkusekivi Võrtsjärve viima, et seesama klobida saanud kaheksas selle järvest välja otsiks.

Täpselt siis hakkas vihma sadama. Nagu kiuste! Aga rahvas oli niigi märg, nüüd värskelt saalilahingust soe, mis see paar tiba veel teeb! Kuuma verd jagus isegi nii palju, et mitu vaprat UJUSID ja SUKELDUSID järves, kaldalt jopedes vahtiva publiku lõbuks ja üllatuseks! No ei olnud eriti suvine see hetk, ei olnud! Muide, see kuri vihm sai täpselt viimaste järve äärest tulijatega otsa kah. Õnne teile, kahekümnenda lennu üheksandikud, mis muud!!!
DSC_0108
DSC_0024