“Sakala” mehed laulsid sarikad nagisema

Sel nädalavahetusel sõidab kogu muuseumihuviline Eesti mööda muuseumiööd ringi.

Pühapäeva saab ka selliselt sisustada: võtad kätte ja sõidad linnast mitukümmend kilomeetrit maale, lööd selja sirgu ja harjutad, harjutad, harjutad. Kus seda veel parem teha, kui koolimajas, kus “Õppida, õppida, õppida!” Nii nad õppisid, kordasid ja treenisidki kogu päeva, küll individuaalselt, küll rühmades, küll meeskonnatöös. Kahe hapra noorukese naise käe all seisid kui koolijütsid rivis ja muudkui harjutasid.

Mida siis on tööinimesel oma vabal päeval veel harjutada?

Laulu treenisid! Nõnda et koolimaja kaikus! Meeskoor “Sakala” tegi meie majas laululaagrit, et rahvusvahelisteks hansapäevadeks ikka kõik lood ja laulud selged oleks.

Kell 18 olid lähemalt ja kaugemalt kõik ettelaulmisele oodatud. Aitäh kõigile, kes jätsid oma peenramaad sel kibekiirel kevadisel külviajal sinnapaika ja tulid, lilled näpus! Publikut kogunes napilt sama palju kui laulumehi ette astus, aga nemad olid veel vapustavalt kirjudes särkides ka – neid tundus kordades rohkem olevat, lõid silme eest kirjuks oma lõunamaareisi-pluusidega! Siis lõid nad laulu lahti ja publikul juuksed lehvima – võimas! Ilus! Kõik laulud olid kenasti selged. Kui ka kuulajatele võõrkeelsed tekstid kaduma läksid, LAUL oli vägev!!! Täiest torust, siis jälle tasa-tasa, aga ikka kogu hingest, küll akadeemilise tõsiduse, siis jälle poisikeseliku naljaga. Kõik see mees sunniti publiku kestvate ovatsioonidega kordama Ott Leplandi “Kuula”. Öeldakse, et koolilapsed peavad esimese asjana õppima kuulama, mitte lihtsalt pingis istuma ja kuuleb küll, aga ei KUULA. Ohhhhh me kuulsime, sest me olime kuulamas! Kuidas meie küll kuulasime ja kuulsime, ohhhh!

Hansapäevade rahvusvaheline rahvas jääb kindlasti rahule, sest meie siin Leies saime võimsa, unustamatu elamuse! Aitäh, mehed! Aitäh, dirigendid Liisi Toomsalu ja Kadi Ritsing! Jaksu ja särtsu! Kohtumisteni, kuulamiseni!

Fännidele: “Sakala” meeste lauluplaanid on nende kodukal http://www.hot.ee/sakalamk/page3.html