Preemiaekskursioon tublimatele

„Tallinn – päev täis seiklusi, lugusid ja puhkust“

kell 10.00 – 11.00 Teletorni külastus
Teletorn pakub Sulle tervikliku külastuselamuse, mille juhatab sissekinosaalis näidatav meeleolukas Tanel Toomi 3D film. Filmi näidatakse iga 15 minuti järel. Teletorni 1. korruse telestuudios saad saata vaid mõne minutiga valmiva videotervituse ja saata sõbrale kasvõi teisel pool maakera. Vaade Tallinna Teletornist on ainukordne Eestis ja unikaalne Põhja-Euroopas. Sinu all laiuvad Muuga metsad, eemal kaunis Tallinna vanalinn ja sillerdav Läänemeri kogu oma majesteetlikus hiilguses. Raudse eesriide perioodil oli just siin paljude Eesti inimeste jaoks aken vabasse maailma – õhtul võis näha isegi Helsingi tulesid. Vaate illustreerimiseks saavad külastajad kasutada multimeedia ekraane: suurendada selles huvi pakkuvat piirkonda või näha, milline nägi koht välja minevikus. See on vaade, mida peab elus nägema. 170 meetrit 49 sekundiga Veel enam – kogema!

kell 13.00- 15.30  Lennusadama külastus
Põhiekskursioon „Lennusadam“  Ekskursioon angaaride veepealses maailmas koos lugudega vee alt, vee pealt ja vee kohalt. Ekskursioonilaevalt sukeldutakse üheskoos soome-ugri kultuuri lätete juurde, triivitakse tormisel Läänemerel ja tõustakse lõpuks pinnale.
Suur Tõll ehk „Kaipealsed lood” Lennusadama kai ääres seisva pea saja-aastase maailma suurima säilinud aurujäämurdja külastus alates tema neljakorruselisest masinavärgist ja lõpetades luksusliku ohvitseridesalongiga. Lisaks sellele antakse ülevaade Lennusadama väliekspositsioonist (muud laevad ja tehnika, suurtükid ja ankrud). Võimalus pildistada kailt avanevat vaadet vanalinnale ning sadamale.

kell 15.30 – 17.00 Tallinna Vanalinn. Jalutuskäik vanalinnas, Toompeal. Vanalinna päevad.
Raekoja platsil tasuta kontsertprogramm päev läbi. Kell 14 Viljandi Kultuuriakadeemia ansamblid: Ars Apta, Jungert, Pusle
Tallinna vanalinn kuulub  UNESCO maailmapärandi nimekirja. Tallinna vanalinna eriline väärtus seisneb eelkõige tänaseni püsinud keskaegses miljöös ja struktuuris, mis on teistest Põhja-Euroopa pealinnadest kadunud. Tallinnas kui ühes paremini säilinud keskaegses Euroopa linnas on peaaegu terviklikult olemas 11.-15. sajandil väljakujunenud tänavate võrk ja kruntide piirid.
Ülemiste Keskus kell 17.00 – 18.00 ja kojusõit.