Õppepäeval Kolga-Jaani koolis

Reedel, 17. oktoobril olid Kalmetu ja Leie Põhikooli 5.-9. kl õpilased Kolga-Jaani koolis külas. Seal toimus õppepäev, mille korral-dasid Kolga -Jaani õpila-sed Saskia ja Cärolin.
Kooli juures ootas meid juba üks õpilane, kes juhatas meid sisse. Seal pidime ennast registree-rima ja saime nimesildid, mille peal oli ka rühma number. Kohe peale meid saabus sinna ka Kalmetu kooli esindus.
Kõik olid oma rühmade juures ja siis hakkas Cärolin meiega rääkima ja arutlema tuleviku planeerimise teemadel. Ta rääkis natuke aega ja siis hakkasid nad oma kooli tutvustama. Nad näitasid oma kooli õpilastest pilte ja Cärolin rääkis paari sõnaga, mis üritustega on tegu. Peale tutvustust tuli väike paus. Esimesel korrusel oli ka väike snäkilaud küpstega ja jookidega. Pausi lõppedes hakkas meiega vestlema Cärolini kaaslane Saskia. Kui Saskia oli lõpetanud, oli Kalmetu kord oma kooli tutvustada. Neil lugesid kaks poissi ja üks tüdruk omatehtud luuletusi koolist. Meie laulsime oma endise õpetaja Rita loodud sõnade ja muusikaga „Leie kooli laulu“.
Hiljem me kogunesime võimlasse ja tegime kaks ringi, üks ring kõndis päripäeva, teine vastupäeva. Muusika pandi käima ja kõik hakkasid kõndima, kui muusika kinni pandi, pidid sa ennast sellele inimesele tutvustama, kes su vastu seisma jäi.
Peale mängu läksime me sööma. Me saime makarone, piimakastet, lihapalle ja joogiks piima. Söök maitses väga hästi.
Kui kõik olid söönud, siis me läksime üles tagasi ja sõna võttis Kolga- Jaani direktor, kes tegi päevast lühikokkuvõtte. Ta jagas kõigile õpetajatele Peep Vainu raamatuid. Peep pidi tegelikult ise selle päeva läbi viima, aga kahjuks ei saanud ta tulla.
Ma arvan, et kõik, kes seal osalesid, kogesid midag uut ja põnevat.

Tuuli, 9. kl