Leie Laulu ja luulelind 2016

Reedel 25. märtsil toimus Leie koolis järjekordne Laulu- ja Luulelinnu võistlus. Traditsiooniline võistlus lõpetas emakeelenädala ja juhatas sisse kevadvaheaja. Võistlus toimus kahes vanusegrupis. 1.-4. klassini olid salmid ette valmistatud kõigil õpilastel, mitmed astusid publiku ette nii  laulu kui luuletusega. Vanemas vanusegrupis oli küll kõrvalejääjajaid mõnevõrra rohkem, aga kokku oli luule ja lauluvõistlusel  osalejaid üle kolmveerandi kooli õpilastest.

Võistlusele andis avapaugu üllatuskõne Karl Erik Taukarilt. Superstaar edastas telefonitervituse ning soovis kõigile võistlejatele „okas kurku“.

Võistluse žürii oli väga mitmekülgne. Laululinnu žüriisse kuulusid: pikaaegne meeskoori „Sakala“ dirigent Karin Taukar , mitmekordne  Leie Laulu – ja luulelinnu võitja, meie oma vilistlane Erki Liiv, ning Vivia Teller Viljandi Kuluuriakadeemia koolimuusika erialalt, kes on lõpetanud ka Tartus  Heino Elleri nimelise muusikakooli s vioola erialal. Luulelinnu žüriisse kuulusid: Kalmetu Põhikooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja Ene Toomsalu, Kolga-Jaani põhikooli huvijuht Eha Fedorov  ja legendaarne Leie Põhikooli eesti keele õpetaja Maie Utt.

Luuletuste ja laulude ettevalmistamisel tegid suure töö ära muusikaõpetaja Tiiu Kivilaan, eesti keele õpetaja Maret Aava ja algklasside õpetajad Mare Vare ja Tiina Grünberg.

Väikeste luulelindude arvestuses tuli I kohale Karol Ilmjärv, II kohale Renee  Raadik ja III kohale Paula Andreson. Väikeste laululindude paremikku kuulusid Triinu Mari Raadik I koht, Renee Raadik II koht ja Magda-Leena Barkalaja III koht.

Suurte luulelindude võitjad olid Oliver Truu I koht, Moonika Lembavere II koht ja Hannabel Dreving III koht. Suure laululinnu tiitliga pärjati Oliver Truu 5. klassist.

Publiku lemmikuteks said hääletuse tulemusena Oliver Truu Laululinnuna ja Karol Ilmjärv Luulelinnuna.

Laulu ja luulelind 2016