Kuidas kaitsta konna?

Eestima Looduse Fondi esindaja Jüri-Ott Salm kohtus õpilastega ja tutvustas erinevaid projekte: kuidas kaitsata lendoravaid, hülgeid ja konni ning mida selleks igaüks meie hulgast teha saab?
Jüri Ott Salm, ELF
Konnade asfaldilt noppimine käigu puhaste kummikinnastega – muidu saab külmavereline loomake enne pulmapidu kuumarabanduse! tuli ka küsimus, mille lektor publikule võlgu jäi ja Eestimaa Looduse Fond tagantjärele kirjalikult vastas. Nimelt: Kui vanaks üks konn looduses elab? Vastused (lühendatult): “Rohukonna eluiga on parasvöötmes 5…8 aastat. Suguküpsuse saavutavad nad 2. eluaastast, emased isastest hiljem. Isendid osalevad sigimises elu jooksul 4 või 5 korda. Rabakonn kuulub pikaealiste liikude hulka – SKELETOKRONOLOOGILISTE uuringute põhjal loetakse keskmiseks elueaks 6-7 aastat.” See suurtähtedega toodud keerulise nimega uuring toimub nimelt varbaluu talvitumisringide loendamise teel mikroskoobi all! Teadlaste kirjast selgub veel, et “Leie – Oiu teelõigus on ööpäevane liikluskoormus 2300 autot. Kahepaiksete rändeteedega saab tutvuda http://inspire.maaamet.ee/kaart/bookmark/ca9312ad6a6478ab ”
Konnakesed, edu teile teie kummalises kahepaikses elus kõigi ohtude kiuste! Et neid varbaluid ikka rohkem ja rohkem terveks jääks! Inimesed, appi!!!